Zaznacz stronę

Słuchając w radiu TOK FM audycji „Co czeka w Polsce ukraińskich uchodźców?” z 23 stycznia 2014 r. po raz kolejny doznałem momentu refleksji nad zawikłaną rzeczywistością. A jako że łamy Dziwnych Tabletek służą mi za psycho-kozetkę, dzielę się tymi refleksjami w Wami, drogie dzieciaczki.

Audycja dotyczyła tematu uchodźców (nie tylko z Ukrainy), którzy przyjeżdżają do Polski, i jak jesteśmy przygotowani do tego zjawiska. Całość audycji nie wzbudzała u mnie specjalnych emocji, do pewnego momentu:

 

Ewa Piechota, Rzecznik Prasowy Urzędu do Spraw Cudzoziemców: W naszych ośrodkach osobom które są pod opieką zapewniamy naukę języka polskiego całkowicie bezpłatnie. Co więcej, jest podział na grupy wiekowe, bo dzieci uczy się osobno […] Dorośli uczą się osobno i to jeszcze z podziałem na płeć, ponieważ w większości w naszych ośrodkach przebywają muzułmanie i taki jest ich wymóg kulturowy. Inaczej by się nie uczyli w ogóle. I z takich lekcji języka korzysta kilka osób, na każdy ośrodek, regularnie. Więc średnia nie jest powalająca. To jest przywilej tych osób, a nie obowiązek. One mogą, nie muszą. Wybierają tak, jak wybierają.

 

To zdjęcie ma ilustrować odmienność kulturową. Ku bulwersacji katoli.

To zdjęcie ma symbolizować odmienność kulturową i dodatkowo namieszać w głowach. Ku bulwersacji katoli.

To, że wybierają tak, jak wybierają, to rzeczywiście ich rzecz, nie mam zamiaru nikogo przymuszać do nauki języka. Sami sobie ograniczają możliwości na rynku pracy (inna sprawa, że Polska jest często tylko krajem przystankowym do skoku na zachód, więc nic dziwnego, że nie chcą się uczyć o chrząszczach ze Szczebrzeszyna). Moje pełne zdziwienie i bulwers wzbudził fragment dotyczący podziału na płeć, przy którym w głosie pani rzecznik słychać nutkę dumy.

Let me get this streight: ktoś czmycha ze swojego ojczystego kraju, bo jest tam prześladowany politycznie, gwałcony w dupala i zasadniczo poniewierany. Nie jest mu tam fajnie. Przyjeżdża do innego kraju, gdzie prosi o azyl lub obywatelstwo. Czyli chce tu być, nieważne na jak długo. My, będąc ludźmi cywilizowanymi, przyjmujemy go. Mieszka u nas, wpierdala za nasze, leczy się fizycznie i psychicznie. Minimum przez kilka miesięcy, a maksimum kilka lat. Ogólnie rzecz biorąc korzysta z gościny i dobroci naszego kraju, czyli nas.

I to MY mamy się dostosowywać do JEGO kultury i zwyczajów?  What the fuck?

Kogo tu popierdoliło?

A może to ja czegoś nie rozumiem i żyję jakimiś prehistorycznymi, niepoprawnie politycznymi zasadami? Bo zakładam, że jeśli wpierdalam się z butami do czyjegoś kraju to moim zasranym obowiązkiem jest dostosować się do obowiązującego tam prawa i zwyczajów. Bo jestem gościem. A jeśli korzystałbym z pieniędzy tamtejszego podatnika, to tym bardziej trzymałbym mordę w kuble, dziękując za gościnność.

Uchodźco, jeśli nasze zwyczaje i prawo są dla Ciebie takie chujowe, że nie masz zamiaru ich przestrzegać, to wypierdalaj z powrotem do siebie! Skoro Twój kraj jest taki fajny, to po co przyjeżdżasz do nas?

I żeby było jasne: wali mnie, czy chodzi o Piaskowych Czarnuchów, Żółtków, Szkopów, Ukraińców, Rusków, czy Amerykanów. Taka zasada.

A co Wy o tym sądzicie? Wpuścicie do domu bezdomnego, nakarmicie go, wyleczycie, a potem podłożycie do zgwałcenia swoja córkę, bo taki ów bezdomny ma obyczaj?

UPDATE: Wrzesień 2015 – Wyborcza.pl zamieszcza sążnisty artykuł „Europa przechodzi na islam”. Przyznanie się do tych wniosków, w tym jakże postępowym piśmie, zajęło im zaledwie półtora roku po wypocinach idioty z DT (that would be me). Damn, I am good! Jeśli chcesz widzieć jaka będzie przyszłość – czytaj Dziwne Tabletki, dziffko! :)

 

Polecam audycje OFF Czarek Cezarego Łasiczki. Często zaprasza ciekawych gości, ekspertów w swoich dziedzinach. Prowadzący jest człekiem obdarzonym ogromną wiedzą i zwyrodniałym poczuciem humoru, co prezentował w nieistniejącej już dziś audycji Woobie Doobie. Z OFF Czarka można dowiedzieć się znacznie, znacznie, znacznie, znacznie więcej o świecie, niż z Zetki, Eski, czy RMF FM, na które oddajemy nieustannie mocz since 2002.